Ploučnice

O řece

Pod Ještědem pramení vodácky velice zajímavá řeka Ploučnice, která ze své celkové délky 106 km nabízí vodákům využití 85,5 kilometru. Svůj tok končí v Děčíně, kde se vlévá z pravé strany do Labe. Protéká údolími a místy až neuvěřitelným způsobem meandruje, přitom si však zachovává dostatečnou rychlost, splouvání rozhodně není nudné. Ačkoli v horní části od Stráže pod Ralskem do Malé Veleně nese označení ZWC, není to v žádném případě snadná cesta. V úseku pod Mimoní si vystupování a nastupování při přenášení přes padlé stromy užijete skoro tolik, jako předklonů a záklonů během podjíždění dalších přírodních překážek. Neuvěřitelně zakroucené meandry budete tušit už při pohledu do mapy, teprve ve skutečnosti ale pochopíte, že řeka předvádí neskutečné věci. Jezů není na toku velký počet, některé jsou ale prakticky nesjízdné. Plavbu si dobře užijete i s otevřenou lodí, počítejte však s důkladným tělocvikem! Spodní úsek od Malé Veleně je charakteristický větším spádem a také obtížnost zde stoupá až na úroveň WW I, dojet lze prakticky až k ústí do Labe. Poslední jezy před Děčínem je již možné normálně sjíždět, pokud tomu odpovídá stav vody. Říčka je zpočátku skutečně úzká, následně se pozvolna rozšiřuje, teče stále docela rychle. Pobřežní porosty zejména v letním období dělají občasné přenášení trochu složitější, jistě ale zase přidávají na romantice.

Oblíbeným místem startu je obec Noviny pod Ralskem, plavbu lze skončit v České Lípě nebo pokračovat dál do Žandova, Benešova nad Ploučnicí či dojet až do Děčína. Nejlepší čas pro sjíždění Ploučnice je jaro nebo případně v létě zvýšený stav po silnějších deštích, kdy je vody zaručeně dostatek. Pro horní úsek je žádoucí stav na vodočtu v České Lípě 25 cm, pro střední část toku (od Mimoně) 15 cm. V úseku mezi Šachovem až Březinou je velké množství jezů, které je za nízkého stavu nutné přenášet, při velké vodě mohou být sjízdné, ale jen pro skutečně zkušené vodáky! Přístupnost je v horní části po silnici celkem dobrá, do všech míst se ale nedostanete, od České Lípy je dostupnost bez problémů po silnici i po železnici. Ačkoli je horní úsek místy důkladně zarostlý, jedná se o nejkrásnější část plavby, najednou se dostanete do úplně jiného světa, skutečně se jedná o jedinečný zážitek! Tábořiště najdete po celé trase, stejně tak kempy, v horní části je to tábořiště Mimoň, U Kerama v Žizníkově, tábořit lze i na koupališti v Dubicích, v Žandově, ve Františkově nad Ploučnicí a kemp najdete i u vtoku řeky do Labe v Děčíně.

Půjčovny lodí Ploučnice

Vybrané půjčovny lodí na řece Ploučnice, které se angažují ve službě Vodáci sobě a mají nejlepší výsledky.

 1. půjčovna lodí sports x13 / x11 / x0 / celkem 69 aukcí
 2. půjčovna lodí hamici x14 / x15 / x0 / celkem 71 aukcí
 3. půjčovna lodí vservis x19 / x15 / x0 / celkem 81 aukcí
 4. půjčovna lodí prurva_ploucnice x11 / x21 / x0 / celkem 83 aukcí
 5. půjčovna lodí jokota x28 / x36 / x0 / celkem 147 aukcí
 6. půjčovna lodí ahoooj x13 / x15 / x0 / celkem 131 aukcí
 7. půjčovna lodí vokotur x0 / x1 / x0 / celkem 26 aukcí

Vodácká trasa Ploučnice

Kudy Ploučnice teče.

 

 • Noviny pod Ralskem
 • Srní Potok
 • Mimoň
 • Boreček
 • Veselí
 • Brenná
 • Heřmaničky
 • Žizníkov
 • Česká Lípa

Vybrané aukce

Výběr aukcí, které skončily úspěšně nebo byly jinak vodácky zajímavé.

Aukce #795 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 5 dvojmístných plastových kánoí (5 lodí + příslušenství, doprava zpět na začátek plavby) voda proběhla.

Aukce #988 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 8 dvojmístných plastových kánoí (přesný závazný počet lodí sdělíme týden předem) (začátek neděle 27 ráno, nebo dovézt lodě v sobotu večer.. Platí se ten den?) voda proběhla.

Aukce #1323 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 10 dvojmístných plastových kánoí (Krásný den, ráda bych se zeptala na možnost objednání kánoí na Ploučnici (pádel, vest, barelů) v přibližném termínu víkend buď někdy ke konci května, ale spíš je reálný termín ke konci června (20-21.6. - není ještě přesné) pro cca 10 lodí. Předem děkuji za zaslání nabídek na: ********* ) voda zrušena.

Aukce #1368 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 7 dvojmístných plastových kánoí (7 lodí pro 14 osob včetně vest, padel a barelů) voda proběhla.

Aukce #1433 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 5 trojmístných plastových kánoí (dobrý den, rádi bychom jeli jednodenní Ploučnici včetně průrvy, potřebuji vědět trasu,kteriu jsme schopni za jeden den sjet a zajistit dopravu zpět k autům. Je nás větší skupina cca 12 lidí,včetně dětí.Děkuji za info) voda zrušena.

Aukce #1442 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 4 dvojmístné plastové kánoe (Zajímá mě parkování aut a odvoz řidičů.) voda zrušena.

Aukce #1525 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 4 dvojmístné plastové kánoe (4lodě,3dětské vesty,dětská(krátká)pádla?) voda proběhla.

Aukce #1527 trasa Noviny pod Ralskem - Veselí na 8 dvojmístných plastových kánoí (8 lodí+pádla,6 barelů, 6 dětských vest) (Dobrý den, poptávám 8 lodí+pádla,6 barelů, 6 dětských vest. Dále dovoz lodí k Průrvě. Odvoz lodí z Veselí a dva lidi do Borečku. Děkuji za nabídku. J.Antoš ) voda zrušena.

Aukce #1552 trasa Boreček - Brenná na 1 jednomístný plastový kajak (Pro 13leteho kluka) voda proběhla.

Aukce #1709 trasa Noviny pod Ralskem - Heřmaničky na 6 dvojmístných plastových kánoí (doprava posadky a ridicu vlastni) voda proběhla.

Aukce #1739 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 3 dvojmístné plastové kánoe (3kanoe) voda proběhla.

Aukce #1802 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 1 dvojmístná plastová kánoe (1x kanoe, 2x pádlo, 2x vesta, 2x barel (+ nejlépe jeden malý příruční) s přistavením lodi a odvozem. ) voda proběhla.

Aukce #1961 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 5 dvojmístných plastových kánoí ( Chtěla bych se zeptat i na možnost parkování aut a přepravu řidičů k autům.) voda proběhla.

Aukce #1992 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 1 dvojmístná plastová kánoe (Máme jeden den na sjezd, rádi bychom se podívaly s kamarádkou na tu krásu této řeky. Děkuji za jakékoliv informace. Lucie) voda proběhla.

Aukce #2006 trasa Mimoň - Veselí na 1 dvojmístná plastová kánoe voda proběhla.

Aukce #2064 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 2 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #2098 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 1 trojmístná plastová kánoe voda zrušena.

Aukce #2161 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 2 dvojmístné plastové kánoe (Potřebovali bychom zajistit parkování auta a zpětný odvoz alespoň jedné osoby k autu.) voda proběhla.

Aukce #2185 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 2 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #2212 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 1 dvojmístná plastová kánoe voda proběhla.

Aukce #2228 trasa Noviny pod Ralskem - Mimoň na 2 dvojmístné plastové kánoe (Prosím o informaci jak funguje odvoz řidičů k autům.Děkuji) voda proběhla.

Aukce #2248 trasa Boreček - Žizníkov na 2 dvojmístné plastové kánoe (jeden dospělý a 3děti (věk 7, 10 a 13let)) (půjčovné pouze na nedělní plavbu. pro lodě bych si přijel v sobotu kolem 18hod a vrátil v neděli opět kolem 18hod přímo do půjčovny. tedy bez započtení dopravy lodí. Děkuji. ) voda proběhla.

Aukce #2316 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 5 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #2317 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 6 dvojmístných plastových kánoí (Dobrý den, jako každý rok bychom si letos opět rádi sjeli Ploučnici. Kromě lodí a pádel bychom potřebovali ještě 50 l barely pro každého (tedy 12 ks) a dopravu lodí (na místo začátku a zpět + poté řidičů zpět k autům). Začátek plánujeme v pátek 6.8. ráno v Novinách pod Ralskem nad Průrvou a konec v neděli kolem 1.-2. hod. v Žízníkově, u mostu nedaleko hospody U Kerama. ) voda proběhla.

Aukce #2365 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 4 dvojmístné plastové kánoe (4x Vydra, pádla, 8x barel) voda proběhla.

Aukce #2405 trasa Noviny pod Ralskem - Heřmaničky na 4 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #2479 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 5 dvojmístných plastových kánoí (Chtěli bychom, pokud možno, převést ze startu do cíle prázdné batohy.) voda proběhla.

Aukce #2503 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 5 dvojmístných plastových kánoí (3x barel, 5x vesta (jedna S), pádla 10x (prosím jedno delší, jedno kratší ostatní klasické)) (Dotaz: Jedna další loď ještě neví jestli pojede, je lepší ji objednat teď a případně ji zrušit, nebo ji přiobjednat později? Děkuji za radu) voda proběhla.

Aukce #2518 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 10 dvojmístných plastových kánoí (dohodneme přesný počet) (Jste schopni zajistit odvoz řidičů zpět do cíle k autům?) voda proběhla.

Aukce #2535 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 1 dvojmístná plastová kánoe (nebo Pálavu) voda proběhla.

Aukce #2561 trasa Srní Potok - Boreček na 7 dvojmístných plastových kánoí (Dobrý den, prosím o objednání 7 lodi na 25.6. odjezd 10h - SP 14h Borecek. Díky Burival David Skalice 55 Dobríš tel *********) voda proběhla.

Aukce #2564 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 5 dvojmístných plastových kánoí (Začínat bychom chtěli v pátek dopoledne ve Stráži pod Ralskem, kam bychom přijeli už ve čtvrtek večer. Je ve Stráži nějaká možnost kempování? Děkuji) voda proběhla.

Aukce #2643 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 2 dvojmístné plastové kánoe (Pokud je možnost, rád bych požádal i pro odvoz zpět pro auto. Děkuji.) voda proběhla.

Aukce #2710 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 11 dvojmístných plastových kánoí (Dobrý den, chtěl bych se poptat po 11 lodích a jejich přivezení do Novin pod Ralskem a následném vyzvednutí buď v místě Brenná, nebo Česká Lípa. Místo vyzvednutí, bych Vám dal včas vědět :)) voda proběhla.

Aukce #2842 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 7 dvojmístných plastových kánoí ( ) voda proběhla.

Aukce #2943 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 1 dvojmístná plastová kánoe (Prosíme navíc o 2 pádla pro 188 cm vysoké lidi a 2 záchrané vesty, preferujeme Vydru (ne Sambu)) (Je řeka sjízdná od Průrvy? Jestli ne, můžeme nastoupit v Mimoni.) voda proběhla.

Aukce #3031 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 3 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #3033 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 1 dvojmístná plastová kánoe (Dobrý den, chtěli bychom ráno vyzvednout na Borečku a odvézt k lodím do Novin.) voda proběhla.

Aukce #3043 trasa Noviny pod Ralskem - Mimoň na 2 dvojmístné plastové kánoe (4 osoby, odpolední výlet) voda proběhla.

Aukce #3072 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 2 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #3084 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 8 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #3128 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 2 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #3227 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 2 dvojmístné plastové kánoe (pro každou kanoi dva barely) voda proběhla.

Aukce #3332 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 2 dvojmístné plastové kánoe (Nepotřebujeme barely, máme vlastní pytle. Ideální by bylo nechat auto zaparkované u půjčovny, při cestě z půjčovny na místo startu vzít jednoho člověka (řidiče, který přiveze auto) sebou a pak ho s loděma v neděli zase dovézt do půjčovny aby si vyzvednul auto.) voda proběhla.

Aukce #3351 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 5 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #3363 trasa Mimoň - Česká Lípa na 5 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #3386 trasa Noviny pod Ralskem - Heřmaničky na 1 dvojmístná plastová kánoe voda proběhla.

Aukce #3403 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 7 dvojmístných plastových kánoí (Dobrý den, sháníme výpůjčku lodí pro 14 osob na ploučnici na jeden den. Start by byl na Průrvě a konec v Borečku, poptáváme včetně odvozu lodí. Díky za nabídky.) voda proběhla.

Aukce #3441 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 4 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #3465 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 4 dvojmístné plastové kánoe (+pádla, sudy, vesty) (Potřebujeme 4 lodě s příslušenstvím, končilo by se buď v sobotu v Brenné, nebo v neděli v Žízníkově. Zatím jsme vždy končili v Brenné, teď bychom to zkusili natáhnout, když nám bude počasí přát. Děkuji za nabídky Štěpánková) voda proběhla.

Aukce #3493 trasa Mimoň - Česká Lípa na 1 trojmístná plastová kánoe (Pokud by byla sjízdná, měli bychom zájem o start v Oknech nebo ve Stráži. Děkuji Vám! Cíl je pouze předpokládaný a závislý na počasí a momentálním rozpoložení posádky :)) voda proběhla.

Aukce #3504 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 4 dvojmístné plastové kánoe (> Dobrý večer. > Rád bych si u Vás zamluvil kánoe a další doplnky pro jízdu po řece Ploučnici. > Bylo by to na 24.6.2017 nebo při obsazení 25.6.2017 někdy kolem 9,30 hod.Nástup bychom chtěli v Novinách pod Ralskem a konec v Borečku.Odtud bychom chtěli zase odvést nazpět k autum.Nebo alespon 2 řidiče odvést k autům.Celkem by nás bylo 8 osob,chceme 4 kánoe,8 pádel,2 barel,8 vesta,z toho asi 3 ks velikost XL,5 ks velikost L.Prosím o zamluvení tohoto termínu a odpovědi,zda máte volno.V případě obsazení těchto dvou termínů,prosím o zaslání všech volných sobot a nedělí až do konce srpna.Prosím odpověd zde na mail *********) voda proběhla.

Aukce #3533 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 3 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #3535 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 5 dvojmístných plastových kánoí (+ 14 pádel + 5 vest.ostatní máme...) a 2 trojmístné plastové kánoe (potřebovali bychom odvézt řidiče z České Lípy do Novin) voda proběhla.

Aukce #3705 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 9 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #3861 trasa Brenná - Žizníkov na 5 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #3879 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 4 dvojmístné plastové kánoe (Budeme bez aut. Ve čtvrtek večer tábořiště Boreček, poté odvoz nad průrvu (8 lidí), v pátek spaní Boreček. V neděli dojezd do České Lípy, odvoz zpět nepotřebujeme. ) voda proběhla.

Aukce #3893 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 4 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #3901 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 1 dvojmístná plastová kánoe voda proběhla.

Aukce #3920 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 6 dvojmístných plastových kánoí (6 kanoe 12 pádla 12 pytle  6 barely 1 vesta ) voda proběhla.

Aukce #3944 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 1 trojmístná plastová kánoe voda proběhla.

Aukce #3957 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 2 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #3971 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 1 dvojmístná plastová kánoe voda proběhla.

Aukce #3976 trasa Noviny pod Ralskem - Veselí na 3 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #4010 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 1 dvojmístná plastová kánoe (Pidi barel na doklady.) (Dobrý den, dopravu k průrvě mám zajištěnou. ) voda proběhla.

Aukce #4079 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 3 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #4154 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 8 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #4277 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 12 trojmístných plastových kánoí (Asi, necháme si doporučit, pojedeme s dětmi.) (Dobrý den, Pojede nás cca 12lodi. Kontakt: ********* ********* Děkuji za nabídku Michaela Herskovic) voda proběhla.

Aukce #4303 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 4 dvojmístné plastové kánoe (Dospělí a 2x dítě / kanoe) (7x dětské pádlo, 7x vesta, 4x dospělí pádlo) voda proběhla.

Aukce #4352 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 2 dvojmístné plastové kánoe (Lze v Novinách a Brenné někde rozumně zaparkovat?) voda proběhla.

Aukce #4573 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 7 dvojmístných plastových kánoí a 1 trojmístná plastová kánoe voda proběhla.

Aukce #4679 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 7 dvojmístných plastových kánoí (14 pádel, 7 barelů, bez záchranných vest.) voda proběhla.

Aukce #4789 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 3 dvojmístné plastové kánoe (pádla, vesty a barely?) (Hezký den, prosím o zajištění jedné přepravy osob buď v pátek večer z cíle od auta na start nebo naopak v neděli k autu na start. Pokud jezdíte trasu často, možná bychom využili přepravu bagáže (Stany a spacáky) do kempu. Poptávám 3 lodě pro 6 osob. Plán je nájezd v pátek večer cca 20 hod k průrvě -Noviny pod Ralskem, přenocovat a sobota, neděle splutí na dohodnuté místo po Ploučnici. V neděli odpoledne / podvečer vrátit lodě a autem domu. ) voda proběhla.

Aukce #4837 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 7 dvojmístných plastových kánoí (7 lodí, včetně pádel, vest a barelů (všechno 2x ke každé lodi)) voda proběhla.

Aukce #4970 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 9 dvojmístných plastových kánoí a 4 trojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #5079 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 2 dvojmístné plastové kánoe (pozn. pokud necháme auto na nástupním místě, budeme rádi za možnost dopravy na konci plavby zpět nahoru na nástupní místo. ) voda proběhla.

Aukce #5142 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 4 dvojmístné plastové kánoe (+ vybavení) (Prosil bych v průběhu plavby o případné rady od půjčovny, kde překempovat a kam doplout, aby to všechno časově vycházelo a při ukončení plavby to bylo co nejblíže na vlakový spoj.) voda proběhla.

Aukce #5157 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 3 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #5316 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 2 dvojmístné plastové kánoe (Na každou kanoj 2 barely, prosím.) (Potřebovali dopravu zpět k autům do Stráže pod Ralskem.) voda proběhla.

Aukce #5383 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 1 dvojmístná plastová kánoe (2 lidi. Potrebujeme 1 barel a kanoi. Potrebujeme i dopravu lode na misto a vyzvednuti v Brenne (vcetne nas) a dopravy zpet do Novin. Kolik by to stalo, prosim? ) voda proběhla.

Aukce #5446 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 14 trojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #5482 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 4 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #5483 trasa Boreček - Veselí na 1 dvojmístná plastová kánoe (Cil Hradcany - 1 lod, 2 padla) voda proběhla.

Aukce #5515 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 2 dvojmístné plastové kánoe (start v sobotu ráno v neděli odpoledne vrácení u mostu v Brenné) voda proběhla.

Aukce #5623 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 4 dvojmístné plastové kánoe (podle aktuální situace počtu osob možnost snížení plavidel na 3) voda proběhla.

Aukce #5671 trasa Noviny pod Ralskem - Mimoň na 2 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #5705 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 12 dvojmístných plastových kánoí a 1 trojmístná plastová kánoe (Dobrý den, chtěli bychom nastupovat již ve Stráži pod Ralskem.) voda proběhla.

Aukce #5751 trasa Noviny pod Ralskem - Žizníkov na 8 dvojmístných plastových kánoí a 2 trojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #6013 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 15 dvojmístných plastových kánoí (Dobrý den, rád bych poptal nacenění půjčovného na 4 dny 15 ti vyder včetně vybavení a dopravy (30x pádla, vesty, sudy) Z: Stráž p. Ral. - 29.5 ráno (8:00) do: Horní Police - 1.6 odpoledně (17:00) S přáním hezkého dne, Matěj Šimek) voda proběhla.

Aukce #6038 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 6 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #6039 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 6 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #6083 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 6 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #6605 trasa Noviny pod Ralskem - Boreček na 8 dvojmístných plastových kánoí (Počet lodí se může +- o jednu změnit. Upřesnění den před akci.) voda proběhla.

Aukce #6655 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 5 dvojmístných plastových kánoí voda proběhla.

Aukce #6690 trasa Noviny pod Ralskem - Heřmaničky na 4 dvojmístné plastové kánoe (Dobrý den kdyby bylo možno vyzvednout 4 osoby v kempu Boreček (11:30-sobota) bylo by super. Bude-li to problém tak to snad nějak vymyslíme. A taky (dle vody) zda by nebylo možné nástup ve Stráži ? děkuji a přeji hezký den Dan Šperl PS : možná budeme potřebovat o loď více ) voda proběhla.

Aukce #6912 trasa Noviny pod Ralskem - Mimoň na 3 trojmístné plastové kánoe (Ahoj! Potřebujeme 3 kánoe, 6 pádel a 4 dětské vesty. V lodi by jel vždy 1 dospělý a 2 děti. Parkovali bychom u Noviny pod Ralskem, lodě převzali nad průrvou, sjeli do Mimoně, tam lodě vrátili a pomocí odvozu se vrátili k autům do Novin. Děkuji za nabídky! ) voda proběhla.

Aukce #6916 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 1 dvojmístná plastová kánoe (kanoe pro dva s pádly, pak prosím i odvoz zpět (k autu), od pátku do neděle? šlo by?) voda proběhla.

Aukce #6935 trasa Žizníkov - Česká Lípa na 13 dvojmístných plastových kánoí (Jsme dětský oddíl a chtěli bychom zhruba 13 lodí (konkrétní číslo bychom dali vědět na začátku příštího týdne, pokud se nám ještě nahlásí děti) s výbavou (pádla, vesty, barely) a NÁŠ ÚSEK JE Z KEMPU U KERAMA DO HORNÍ POLICE - nejde zde zadat, tudíž píšu do poznámky. Výbavu bychom potřebovali někdy v sobotu ráno půjčit a vrátit v neděli okolo 13:00. Díky, Maty ) voda proběhla.

Aukce #7052 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 9 dvojmístných plastových kánoí (Ahoj, chtěla bych poprosit o cenu přepravy osob, pokud je možná, takto: 18 osob (z toho 5 děti 7 let) z Borečku do Novin (22.6.odpoledne) 5 osob z Brenského mlýnu do Borečku (23.6. ráno) 5 osob z kempu U Kerama do Brenského mlýnu (24.6.ráno)) voda proběhla.

Aukce #7075 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 3 dvojmístné plastové kánoe (celkem 3 kanoe, 6 barelů, 6 pádel, 6 vest) (asi nic zvláštního. Maximálně zámek, pokud nabízíte k lodím) voda proběhla.

Aukce #7211 trasa Noviny pod Ralskem - Brenná na 2 dvojmístné plastové kánoe voda proběhla.

Aukce #7361 trasa Noviny pod Ralskem - Česká Lípa na 16 dvojmístných plastových kánoí (+ celkem 35 pádel, 31 barelů, 3 malé dětské vesty) a 1 trojmístná plastová kánoe voda vysoutěžena.

Vodáci Ploučnice

Vodáci, vybraní uživatelé, kteří mají k řece Ploučnice nějaký vztah.

nana (od 16.6.2013), file (od 1.7.2013), dorota (od 2.7.2013), otik (od 11.7.2013), cimba (od 12.7.2013), sandy (od 14.7.2013), mirasis (od 24.7.2013), patas (od 29.7.2013), leni (od 8.8.2013), klarysa (od 16.8.2013), vamo (od 27.12.2013), pribka (od 21.4.2014), paul (od 1.5.2014), novis (od 26.5.2014), supa (od 27.5.2014), nikol (od 20.6.2014), bosor (od 27.6.2014), mirec (od 30.6.2014), masa (od 30.6.2014), meritum (od 1.7.2014), zemi (od 16.7.2014), paf (od 16.7.2014), sark (od 30.7.2014), milka (od 5.8.2014), johulka (od 5.8.2014), iv. (od 5.8.2014), atekram (od 6.8.2014), atekram (od 6.8.2014), pechy (od 16.8.2014), tondislav (od 14.9.2014), q72gxu33 (od 23.5.2014), anicka (od 12.2.2015), profesor (od 8.3.2015), flyonmoon (od 26.3.2015), spanelka (od 19.4.2015), kamilos (od 21.4.2015), jarduf (od 21.4.2015), cenda (od 23.4.2015), spanelka (od 19.4.2015), vrbinek (od 16.5.2015), tukan (od 16.5.2015), 12345 (od 18.5.2015), kvetinka (od 20.5.2015), martin125 (od 30.5.2015), hynais (od 4.6.2015), zmeskalova.iva (od 5.6.2015), drvic (od 10.6.2015), lissek (od 12.6.2015), zdaratom (od 13.6.2015), anina (od 13.6.2015), taborik5 (od 17.6.2015), vlckova.bara (od 18.6.2015), wtr (od 20.6.2015), sarka.frantova (od 23.6.2015), pecinovskalenka (od 24.6.2015), pecinovskalenka (od 24.6.2015), rotkova.martina (od 25.6.2015), tomas.kozohorsky (od 25.6.2015), suil (od 25.6.2015), jakoubeovi (od 27.6.2015), jiri.bartos (od 28.6.2015), dana.reslova (od 29.6.2015), kio (od 10.11.2014), atekram (od 6.8.2014), willi.richter (od 30.6.2015), willi.richter (od 30.6.2015), lukis.27 (od 2.7.2015), kachnapult (od 3.7.2015), oberlu (od 6.7.2015), bdram (od 6.7.2015), kajnar.jiri (od 7.7.2015), dusan.kraus (od 7.7.2015), cibule (od 8.7.2015), milalalandova (od 9.7.2015), fluseklukas (od 13.7.2015), jana335 (od 13.7.2015), astejne (od 15.7.2015), spravcekp (od 20.7.2015), venour (od 27.7.2015), peroutkova (od 29.7.2015), ssgt.rich (od 2.8.2015), boroone (od 5.8.2015), sneck (od 5.8.2015), dana.reslova (od 29.6.2015), boroone (od 5.8.2015), kacka.roglova (od 8.8.2015), j.mouchova (od 11.8.2015), nemcova_lucie (od 16.8.2015), honzik (od 21.8.2015), forschus (od 3.9.2015), dasa.se (od 19.3.2016), atekram (od 6.8.2014), zelena (od 16.7.2013), marie.antosova (od 16.4.2016), majsnerix1 (od 19.4.2016), veronika.bachtikova (od 20.4.2016), maky1 (od 19.3.2015), martinaspickova (od 1.5.2016), maky1 (od 19.3.2015), petr.rozek (od 10.5.2016), waagi (od 13.5.2016), sojjuz (od 21.5.2016), lubos.moravec (od 22.5.2016), michal.sirovy (od 30.5.2016), vaclav.stepan (od 31.5.2016), jindrichmz (od 2.6.2016), paletice (od 2.6.2016), stepan0789 (od 17.5.2015), chroustovaandrea (od 5.6.2015), jiri.voc (od 7.6.2016), jiri.voc (od 7.6.2016), vanickova.luc (od 7.6.2016), sun (od 7.6.2016), drak (od 7.6.2016), a.belohuba (od 7.6.2016), drak (od 7.6.2016), jarynamler (od 26.7.2014), kasparkovauklid (od 12.6.2016), vanickova.luc (od 7.6.2016), vanickova.luc (od 7.6.2016), da (od 13.6.2016), j.ondraskova (od 13.6.2016), klindic (od 13.6.2016), barney76 (od 13.6.2016), drak (od 7.6.2016), ivetakubalova (od 15.6.2016), nascar1 (od 16.6.2016), ilja.rieger (od 17.6.2016), tomas9 (od 17.6.2016), martin.zajic (od 18.6.2016), babsj (od 19.6.2016), bourka (od 20.6.2016), mistar (od 22.6.2016), monika.zateckova (od 22.6.2016), smejci (od 22.6.2016), ossa0088 (od 23.6.2016), sekanina.tomas (od 6.6.2015), p.pospichal00 (od 24.6.2016), frd (od 17.5.2015), daduune (od 28.6.2016), hans.pospisil (od 28.6.2016), bardominik9 (od 28.6.2016), lukassorad (od 28.6.2016), vilo.vozar (od 29.6.2016), jakubtokar (od 29.6.2016), s.natalia (od 29.6.2016), logicmaster (od 29.6.2016), silar (od 2.7.2016), tonbar (od 4.7.2016), mar.tom4 (od 5.7.2016), zpitrova (od 6.7.2016), milda.sk (od 7.7.2016), hlousek.lukas (od 8.7.2016), hanca (od 8.7.2016), morla (od 9.7.2016), kraml.frantisek (od 12.7.2016), skywalker85 (od 12.7.2016), vk (od 13.7.2016), olda.cz (od 13.7.2016), lenka.komosna (od 14.7.2016), ondrej.kavka (od 14.7.2016), tereza (od 18.7.2016), tvardzik (od 18.7.2016), matej.mikat (od 19.7.2016), efi (od 20.7.2016), lenka100 (od 20.7.2016), tomas.studecky (od 22.7.2016), k.dvorak11 (od 25.7.2016), lukassykora (od 25.7.2016), evi (od 24.6.2015), ver (od 26.7.2016), monaisgirl (od 26.7.2016), fiveta (od 26.7.2016), kam.vlckova (od 27.7.2016), joequerry (od 27.7.2016), scholzvojta (od 27.7.2016), jcizek (od 27.7.2016), jarimasin (od 28.7.2016), honzadd (od 28.7.2016), pudija (od 30.7.2016), vik (od 30.7.2016), palmajan (od 1.8.2016), jirina.stranska (od 1.8.2016), michaelavozabova (od 2.8.2016), jan.novak (od 2.8.2016), potapnik (od 3.8.2016), standamrnavy (od 3.8.2016), vkazda (od 3.8.2016), rihova.blanca (od 3.8.2016), jan.stumer (od 4.8.2016), wshl (od 4.8.2016), virakus (od 5.8.2016), marenka (od 6.7.2014), blaha.vladimir (od 6.8.2016), avopp (od 9.8.2016), marenka (od 6.7.2014), petracek.ondras (od 11.8.2016), liskovamonca (od 11.8.2016), cap59 (od 17.8.2016), nora.koranova (od 18.8.2016), blackkid (od 19.8.2016), hankajur (od 19.8.2016), vamo (od 27.12.2013), helena_zemanova (od 22.8.2016), kabelka.t (od 23.8.2016), tbaloun (od 25.8.2016), vavrinovamarta (od 25.8.2016), laca (od 26.8.2016), gabimaruscak (od 27.8.2016), jiri.mark (od 30.8.2016), rbezouska (od 1.9.2016), quichot (od 2.9.2016), bara.ul (od 27.1.2017), fanny.c (od 20.2.2017), fanny.c (od 20.2.2017), shedina (od 3.4.2017), masky (od 9.4.2017), veronika.bachtikova (od 20.4.2016), jadrnaal (od 11.4.2017), direx (od 12.4.2017), m.havelkam (od 15.3.2016), m.havelkam (od 15.3.2016), zuzka (od 19.5.2015), petrfor (od 2.5.2017), luciebrahova (od 2.5.2017), ivetasvobodova23 (od 11.5.2017), ppopovsky (od 16.5.2017), anina (od 13.6.2015), sinaglova.michaela (od 24.5.2017), ctislav (od 24.5.2017), josef.chrudim (od 25.5.2017), jj (od 30.5.2017), pospisilova (od 30.5.2017), terezie.adamcova (od 30.5.2017), tvardzik (od 18.7.2016), pb.x (od 9.6.2017), ondrej.danis (od 15.6.2017), samal (od 20.6.2017), verca.vranova (od 20.6.2017), plickova5 (od 21.6.2017), janafabianova (od 21.6.2017), el.d.sieglova (od 25.6.2017), jakub.svadlenka (od 26.6.2017), pavel.kohak (od 28.6.2017), misaspackova (od 28.6.2017), patrik.sittner (od 28.6.2017), zuzanamala (od 29.6.2017), kuba.72 (od 3.7.2017), ctibor.podrabsky (od 3.7.2017), pavelmrakes (od 4.7.2017), vlcek (od 4.7.2017), pavelmrakes (od 4.7.2017), adoksanska (od 7.7.2017), piatkov (od 7.7.2017), serbusova.ver (od 8.7.2017), terka.hofrichterova (od 8.7.2017), tomashailich (od 10.7.2017), p.a.v.l.a02 (od 12.7.2017), james (od 13.7.2017), pesim (od 14.7.2017), lukas23 (od 16.7.2017), mazouchp (od 17.7.2017), premium.boy (od 18.7.2017), l.ridic (od 18.7.2017), ivchula (od 19.7.2017), jirina78 (od 30.5.2016), hoffmann.dav (od 19.7.2017), benesjan (od 20.7.2017), lukas.javurek (od 20.7.2017), laco (od 24.7.2017), kikin1899 (od 25.7.2017), nejedla.z (od 26.7.2017), wiesner (od 26.7.2017), mmsd (od 27.7.2017), kofolka (od 27.7.2017), jakubtokar (od 29.6.2016), ng (od 27.7.2017), rathusky (od 31.7.2017), jan.stumer (od 4.8.2016), tom.hakl (od 2.8.2017), josef.michalicek (od 2.8.2017), anezkasajdlova (od 2.8.2017), anezkasajdlova (od 2.8.2017), hribek.michal (od 3.8.2017), petr.syka (od 7.8.2017), kovarira (od 8.8.2017), bubca28 (od 13.8.2017), jirkakalivoda (od 14.8.2017), sipkar (od 16.8.2017), socha19 (od 18.8.2017), mr.adobias (od 19.8.2017), davidgloss3 (od 23.8.2017), marekuhlir3 (od 27.8.2017), vaisovapetra (od 7.9.2017), jenik.janata (od 7.9.2017), anakonda (od 27.11.2017), novackovahelena (od 30.1.2018), tovanicek (od 6.2.2018), jana.strn (od 28.2.2018), eva.jiannouli (od 30.3.2018), jkonstacky (od 2.4.2018), ludmila.vajglova (od 27.4.2018), daviduv (od 9.5.2018), michaela.herskovic (od 9.5.2018), bbetakova (od 16.5.2018), pavelj11 (od 16.5.2018), horecky (od 22.5.2018), jan.janatka (od 27.5.2018), renata.herlikova (od 28.5.2018), martinhanzl.mh (od 29.5.2018), langertom (od 1.6.2018), langertom (od 1.6.2018), ph_nosek (od 4.6.2018), libor.kricek (od 7.6.2018), lidastast (od 13.6.2018), sidlo (od 22.6.2018), marketa.suk8 (od 1.7.2018), klarahat (od 2.7.2018), jan.prokopenko (od 2.7.2018), terprochazkova (od 3.7.2018), senm (od 5.7.2018), thovorka (od 5.7.2018), thovorka (od 5.7.2018), jakub.safanda (od 6.7.2018), cech.mar (od 8.7.2018), dollysum41 (od 14.7.2018), vlada.chmelik (od 16.7.2018), jan.stumer (od 4.8.2016), klimatechnik (od 19.7.2018), rebka (od 21.7.2018), kalous.rudolf (od 26.7.2018), sanda.martin (od 29.7.2018), knagyova (od 30.7.2018), gerlicka (od 30.7.2018), krkin (od 2.8.2018), nekolovamarketa (od 4.8.2018), tomesj (od 9.8.2018), vst3jskal (od 10.8.2018), mib (od 11.8.2018), havli (od 16.8.2018), svanda.noe (od 20.8.2018), honza.heilig (od 22.8.2018), alpinek (od 29.1.2019), karel.stefl (od 9.2.2019), vkadlecova (od 19.2.2019), ucitel.sezimak (od 1.3.2019), ludovic (od 20.3.2019), jinajiri (od 17.4.2019), zunam (od 1.5.2019), caesar (od 7.5.2019), matespetru1 (od 12.5.2019), lenka.k.02 (od 21.5.2019), michael4 (od 22.5.2019), standa71 (od 27.5.2019), utas (od 29.5.2019), rkindiuk (od 31.5.2019), crisbeg (od 3.6.2019), lu2 (od 11.6.2019), michal.miga (od 12.6.2019), kgrosmut (od 12.6.2019), karafiat.z (od 7.6.2018), sebestar (od 17.6.2019), mixitka (od 18.6.2019), luboss (od 20.6.2019), leos.prochazkaaa (od 12.6.2016), jankechova94 (od 21.6.2019), nkyblova (od 22.6.2019), michal8 (od 28.6.2019), jardaendrst (od 1.7.2019), jardaendrst (od 1.7.2019), vaclavhanus (od 3.7.2019), charvatce50 (od 24.6.2017), dokttor (od 4.7.2019), tibor (od 8.7.2019), hacek (od 16.7.2019), hana (od 16.7.2019), virakus (od 5.8.2016), prasil.ivana (od 25.7.2019), tobida (od 30.7.2019), lenanerglova (od 1.8.2019), anna.eiflerova (od 2.8.2019), lapplt (od 3.8.2019), karlafri (od 3.8.2019), karlafri (od 3.8.2019), karlafri (od 3.8.2019), lapka (od 5.8.2019), tibor (od 8.7.2019), trautmann.r (od 5.8.2019), terysuchy (od 16.8.2019), troneckova.k (od 17.8.2019), jana.drstkova (od 24.8.2019), jan.soukup (od 29.8.2019), r.simulik (od 5.10.2019), pavel.prikryl (od 22.2.2020), tpondra (od 30.3.2017), pospisilovadenis (od 1.6.2018), xbalsa01 (od 17.5.2020), supkam (od 22.5.2020), ji.stepanko (od 22.5.2020), hana.klemova (od 27.5.2020), libor.kricek (od 7.6.2018), fanda.prichvoj (od 4.6.2020), janku.martin (od 5.6.2020), maladasa (od 10.6.2020), peter.wojtovic (od 11.6.2020), pavouk789 (od 17.5.2018), durnytomas (od 23.6.2020), ev76 (od 24.6.2020), sjuzn (od 24.6.2020), martina.tl (od 24.6.2020), chlupackova (od 25.6.2020), dawidkolar (od 25.6.2020), richardvlasek (od 27.6.2020), richardvlasek (od 27.6.2020), jstauda (od 29.6.2020), tomas.289 (od 29.6.2020), martin_cerny (od 30.6.2020), martin_cerny (od 30.6.2020), juky.buresova (od 30.6.2020), durnytomas (od 23.6.2020), jannemecla (od 1.7.2020), kmelounova (od 2.7.2020), clemiherrm (od 2.7.2020), jira23 (od 2.7.2020), w311 (od 4.7.2020), bumbu1 (od 5.7.2020), standa71 (od 27.5.2019), petrkacovsky88 (od 12.7.2020), robert.kaplan (od 20.7.2020), prasil.ivana (od 25.7.2019), smrzova.petra75 (od 21.7.2020), denisa (od 24.7.2020), al.mackova (od 26.7.2020), al.mackova (od 26.7.2020), franik (od 28.7.2020), nalimare (od 29.7.2020), alenka (od 29.7.2020), al.mackova (od 26.7.2020), jir (od 30.7.2020), petagluck (od 30.7.2020), monika.libo (od 2.8.2020), jirina.razimova (od 3.8.2020), jaroslav.taraba (od 3.8.2020), arekk2 (od 5.8.2020), matej (od 7.8.2020), matej (od 7.8.2020), pospimi (od 7.8.2020), bockis (od 10.8.2020), kuba1986kubis (od 11.8.2020), pw (od 11.8.2020), anna (od 12.8.2020), honzacincera (od 12.8.2020), addict.coffee9 (od 13.8.2020), pazdira01 (od 13.8.2020), petrskrabalek3 (od 14.8.2020), denisa23.petrakova (od 17.8.2020), katerinafrancova (od 19.8.2020), lstelcikova (od 19.8.2020), petrmach86 (od 21.8.2020), vaclav.mikulka (od 21.8.2020), holecek.josef (od 25.8.2020), tryzna (od 25.8.2020), dd (od 13.6.2015), dd (od 13.6.2015), pospi123 (od 2.9.2020), alias (od 25.6.2013), ludvik (od 9.5.2021), lu2 (od 11.6.2019), b.sottova (od 19.6.2020), slejmar (od 22.5.2021), malda (od 30.5.2013), ejda (od 31.5.2021), meritum (od 1.7.2014), jar.svec (od 2.6.2021), tetourd (od 6.6.2015), monika.brenova (od 7.6.2021), romanakvapilova (od 7.6.2021), mizu.lukac (od 7.6.2020), imdanger (od 9.6.2021), nikita57 (od 9.6.2021), koktalek7 (od 11.6.2021), petromil (od 14.6.2021), zelvickad (od 15.6.2021), bonduel23 (od 19.6.2021), trmat (od 29.6.2021), trmat (od 29.6.2021), lukasmoto (od 3.7.2021), stantejskaj (od 9.7.2021), eva.hotova (od 12.7.2021), simplym (od 13.7.2021), maraela1 (od 14.7.2021), tonney (od 26.7.2021), skankozrout (od 30.7.2021), ttrnkova4 (od 30.7.2021), skankozrout (od 30.7.2021), 1.p (od 8.8.2021), romanm (od 9.8.2021), car.jiri (od 24.8.2021), pavla.bejsakova (od 6.9.2021), doroty4 (od 3.5.2022), pavel.rosenkranc (od 8.5.2022), zemi9 (od 9.5.2022), petr.gutkais (od 10.5.2022), therbon (od 5.6.2021), straz.revolucni (od 23.5.2022), dd (od 13.6.2015), lubcapavlickova (od 4.6.2022), dd (od 13.6.2015), michal.vacha (od 4.7.2022), chroust (od 15.7.2014), tereza6 (od 13.7.2022), mar.cermak (od 15.7.2022), janazita (od 7.8.2022), janazita (od 7.8.2022), haninahr (od 8.8.2022), d.jinek (od 9.8.2022), matyas (od 26.8.2022), k.dvorak11 (od 25.7.2016), nikakindl (od 21.4.2023), berny34 (od 28.4.2023), radek.duris (od 3.5.2023), ma.zidlik (od 9.5.2023), sarkasvata (od 14.5.2023), jiri.bulan (od 19.5.2017), tana (od 17.5.2023), xodr (od 11.8.2021), l_a_d_y_s (od 30.5.2023), bylinka2 (od 6.6.2023), zhirnsal (od 8.6.2023), ko.p (od 9.6.2023), roman3029 (od 1.7.2023), smileart (od 2.7.2023), ..... (od 2.7.2023), virin (od 5.7.2023), jakubsmida (od 5.7.2023), kschoene (od 7.7.2023), p.jer (od 11.7.2023), d.fleckova92 (od 19.7.2023), sonakuclerova (od 21.7.2023), martinfried (od 5.8.2023), filipt (od 7.8.2023), lilawiese (od 8.8.2023), kyblik91 (od 10.8.2023), 84 (od 21.2.2024), 84 (od 21.2.2024), lukan (od 15.3.2024), petrneki (od 18.3.2024), tom50080 (od 20.3.2024), tom50080 (od 20.3.2024), tom50080 (od 20.3.2024), tom50080 (od 20.3.2024), stana (od 10.4.2024), stana (od 10.4.2024), miroslavmalik (od 28.4.2024), b.psenicova (od 17.4.2023), lenka.jerabkova (od 15.5.2024), ondradvoulety (od 22.5.2024)

Půjčovna lodí Ploučnice

Na řece Ploučnici se vám díky meandrům snadno zamotá hlava, a i když je to říčka uzounká, že ji jedním okem lehce přehlédnete, překvapivě rychle na ni ztratíte orientaci. V čem byste ale měli mít jasno je to, kdo vás a za kolik na dobrodružnou výpravu vybaví. Na ploucnice.eu proto najdete kompletní seznam vodáckých půjčoven, které se této romantické řece věnují.

Partnerský katalog půjčoven lodí působících na řece Ploučnice.