Voda v časech Moribundusu

Máme tady sezónu, co tu ještě nebyla. Celá země sedí více než měsíc na zadku a čeká s napětím, co se bude dít. Obrůstajíc mechem a řasami. Plníce poslušně s důvěrou a odevzdaností každé doporučení krizového štábu. Ač jeden den přijde takové a druhý makové. Se zatnutými zuby se pokoušíme přečkat ve zdraví a minimalizovat újmy.

Bude zase dobře!

Ale teď už se snad konečně začíná blýskat na lepší časy. Otevřela se sportoviště. Můžeme sportovat, dokonce i bez dosud všudypřítomné roušky, kterou do té doby nebylo doporučeno odložit ani v lese. Na první pohled banalita, ale mentálně se jedná o zásadní posun. Tím tedy vláda zklamala početnou skupinu příznivců rouškového woodoo, ale naopak ukázala, že i její absurditotvornost má své hranice.

No a už nás pustěj na vodu!

Už to máme oficiálně! A půjčovny lodí můžou fungovat. Zatím sice voda v omezeném režimu, Minimální kontakt, žádná souloď, žádné vylodění, žádné osvěžení a večerní pivečko a kytara u ohně. Večer pěkně dom. Aale je to taková slušná první vlašťovka. Náznak, že to s tou apokalypsou nebude tak horký a ledy tají.

Navíc teď po Velikonocích to dokonce vypadá, že vláda má plán. Stanovila termíny! Otevření obchodů, služeb, provozů,,, zoologických zahrad,,, muzeí... A dokonce už otevřeně mluví i o ano! Otevírání hospod a restaurací, zahrádek, kiosků, občestvení, výčepů a náleven.... Samozřejmě za předpokladu, že všecko půjde dobře.

Není důvod, aby spolu s tím, nebo lépe ještě před tím, nebyly otevřeny kempy a tábořiště. Vláda si uvědomuje, že lidé pro své zdraví potřebují čerstvý vzduch, možnost trochu se realizovat a bavit se. Stanováním nikoho neohrožuju. Musí být rozestupy, omezit kapacity. Umývárky jsou ku prospěchu hygieny, ne naopak. Samozřejmě je třeba uklízet po sobě, desinfikovat, trpělivě dodržovat vzdálenost, chránit sebe i druhé... Pravidla musí být jasná. Lidé je musí respektovat a kempaři musí být jejich garantem.

Takže to vypadá, že opravdu nakonec každá voda steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu... Pochopitelně, za dodržení přísných hygienických pravidel!

No a tak bychom měli být pozitivní. Své mozkovny namířit k létu a vodě. Sluníčko a krásné počasí nám to ulehčí. Rozpomeňme se, jaké to umí být krásné. Stejně na dovču v Karibiku nebude.

Jak se asi teď mají půjčovny lodí?

Pojďme je podpořit. Ty drobné nešťastné živnostníky s hlavou v dlaních, co každoročně srdnatě a s tvářemi plnými úsměvů navozí tuny lodí, trpělivě komunikují s (některými) podnapilými vodáky... Osud těchto lidiček je v tuto chvíli v rukou vlády, epidemie, epidemiologů a především počasí a těch našich!

Naplánujme si léto, v nejhorším se to zruší.

Věř, že pokud by se náhodou situace zkomplikovala, opatření se protáhla, žádná z půjčoven nebude dělat problémy se zrušením nebo posunutím objednávky. Neměj obavy. Stejně jako v případě sucha. Naplánuj si vodu už teď. Každá půjčovna bude vděčná, že si bude moci diář začít konečně zaplňovat. Pojďme to odstartovat.

Poptej lodě přes náš porovnávač Vodáci sobě, ušetříš čas a uděláš radost i nám :-)

Ahoj na vodě!
Váš tým Vodácisobě.cz

Můžete nás také podpořit na facebooku